Bejelentkezés
+36.20.443.8822
Cím
1126 Budapest,
Brassai Sámuel u. 4.
Az
egészséges
élet öröme.
Menü

FEDEZZE FEL AZ EGÉSZSÉGES ÉLET ÖRÖMÉT 
CRANIOSACRALIS TERÁPIÁVAL!

A craniosacralis terápia egy világszerte elismert és alkalmazott módszer, amely hidat képez a hagyományos orvoslás és a természetgyógyászat között.

Célja, hogy visszaadja a szervezetnek az erőt, csökkentse a stresszt, segítse az immunrendszert a megfelelő működésben, s ellenállóvá tegye a szervezetet a külső és belső támadások ellen.

A craniosacralis terápia nem más, mint segítség a testünk számára, legyen szó megelőzésről, vagy már meglévő problémák megoldásáról.

A craniosacralis terapeuta manuális mikromanipuláció segítségével harmonizálja a test craniosacralis rendszerének működését, így hozva működésbe az emberi szervezet öngyógyító folyamatait.

Milyen tünetek és betegségek kapcsán javallott?

  • fejfájás, migrén, idegfájdalmak
  • krónikus nyak- és hátfájdalom
  • asztma, krónikus hörghurut, arcüreggyulladás
  • fülzúgás és egyéb középfülproblémák, fül-orr-gégészeti betegségek
  • lázas állapotok, fertőzések
  • krónikus fáradtság, kimerültség, stressz, feszültség, 
  • álmatlanság, érzelmi
  • nehézségek, depresszió
  • hormonális problémák
  • cukorbetegség
  • szív- és érrendszeri megbetegedések, magas vérnyomás, szédülés
  • motoros koordináció zavara
  • ortopédiai problémák, gerincbetegségek
  • fogászati és állkapocs-ízületi problémák
  • baleseti agyi és gerincvelői sérülések
  • műtét utáni működési zavarok
  • emésztési zavarok
  • menstruációs problémák
  • terhesség alatti és azt követő problémák
  • szülési trauma
  • csecsemőkori zavarok: szopási nehézségek, alvásproblémák, 
  • kólika, gyomorkapu szűkület, kancsalság
  • tanulási nehézségek, dyslexia, dyscalculia
  • gyermekkori zavarok, hiperaktivitás, viselkedésproblémák, 
  • autizmus, epilepszia, központi idegrendszeri sérülés (CP)
  • bármilyen krónikus betegség vagy legyengült állapot utóhatásai esetén.
     
"Először a második kezelés hozott eredményt a férjemnél, amikor a lábába sugárzó fájdalom megszűnt."
Férjem háta serdülőkora óta fájt. Akkoriban az orvosok ezt a gyors növéssel magyarázták, de mivel 44 éves (és egy ideje már nem nő), a panaszok meg azóta sem szűntek, így elkezdtünk kételkedni az orvosok szavában. Mivel teherautó sofőrként dolgozik, a sok üléssel járó munka csak rontott a helyzeten. Ráadásul a derékfájás mellé egy ideje a bal lábába lesugárzó enyhe fájdalom is társult. Mindemellett sok problémája akadt a lassú emésztésével is. A férjem fiatalkorában úszott, az utóbbi években nem nagyon mozgott, de szeretett volna újra elkezdeni úszni. Csak persze a hátfájás, lábfájás ebben is akadályozta. A craniosacralis terápiáról egy kollégája mesélt neki, akinek hasonló jellegű panaszaitól ennek a módszernek a segítségével sikerült végleg megszabadulnia. Péter rendelőjébe én is elkísértem, örömmel és nagy várakozással vágtunk neki a terápiának. Az első kezelés kellemes és megnyugtató volt, de igazán nagy változást nem tapasztaltunk. Először a második kezelés hozott eredményt a férjemnél, amikor a lábába sugárzó fájdalom megszűnt. A kezelések során a derékfájdalom egyre csillapodott, majd az ötödik kezelés után az is elmúlt. A férjem ekkor elkezdett ismét úszni járni, bár eleinte inkább csak az utána következő "jutalom szaunázás" motiválta. A hetedik kezelés után az emésztése is helyreállt, és ismét élvezni kezdte az úszást, nem csak az utána lévő szaunázásokat. Azóta jókedvű, és olyan energikus, hogy nem ismerek rá! Hálás köszönettel tartozunk Péternek, aki "kicserélte a férjemet", mert ismét olyan, mint 20 évvel ezelőtt, amikor megismerkedtünk!
Ági, Budapest
elolvasom
"...a szédülés, ahogy jött, úgy tűnt el nyom nélkül."
48 éves férjem az év elején elkezdett szédülni. A járása bizonytalanná vált, a lépcsőn kapaszkodva mert csak közlekedni, és autót vezetni sem tudott. Nagyon megijedtünk, így vizsgálat vizsgálatot követett, de szerencsére semmi eltérést nem találtak nála. Sajnos az okot se, amitől a szédülés fennállt. Aztán a kórházban egy nagyon kedves doktornő ajánlotta nekünk a craniosacralis terápiát és Pétert, mivel több betegével pozitív tapasztalatai voltak a módszer hatékonyságával kapcsolatban. Az első kezelésre én kísértem el, mert addigra a férjem egyedül már az utcára is félve ment ki. Már a legelső alkalommal is javulás mutatkozott, így bizakodva folytattuk a terápiát. Mindössze hét alkalom kellett, hogy a tünetek teljesen megszűnjenek: a szédülés, ahogy jött, úgy tűnt el nyom nélkül. Az utolsó kezelésre a férjem már egyedül, autóval – és mondanom sem kell, hogy nagyon boldogan – érkezett. Köszönjük Péter!
Éva, Herceghalom
elolvasom
"A negyedik kezelés után pedig ismét a régi voltam, azzal az újonnan nyert tapasztalattal, hogy a sport mellett a nyújtásra is oda kell figyelni!"
Pétert és a craniosacralis terápiát négy éve ismertem meg, amikor gerincsérvvel és erős derékfájdalommal kerültem hozzá. Akkor már dolgozni se tudtam a fájdalomtól, a gyógyszerek és a gyógytorna se hoztak látványos javulást, viszont a műtétet mindenképp szerettem volna elkerülni. Én is alig hittem el, de összesen három kezelésre volt szükség és a tüneteim elmúltak, és később se tértek vissza. Akkoriban nem igazán sportoltam, most azonban úgy alakult az életem, hogy 53 éves fejjel belevágtam a futásba. Valószínűleg túl nagy intenzitással vetettem bele magamat a sportos életformába, ráadásul nem is szabályszerűen (a bemelegítések és nyújtások rendre elmaradtak), így azt vettem észre, hogy újra érzem a derekamat. Emellett megterhelő fizikai munkát is végeztem, így nem csoda, hogy a fájdalom egyre erősebbé vált. Mire Péterhez eljutottam a derekam teljesen beállt és mozogni is alig tudtam. Nos, a cranio ismét segített! Már az első kezelés után nagymértékben csökkent a fájdalom. A negyedik kezelés után pedig ismét a régi voltam, azzal az újonnan nyert tapasztalattal, hogy a sport mellett a nyújtásra is oda kell figyelni!
Gábor, Budapest
elolvasom
"A hatodik kezelés után a derékfájdalom elmúlt..."
A második gyermekem császármetszéssel jött a világra 5 évvel ezelőtt. Sajnos vele együtt születtek meg a panaszaim is: folyamatos derékfájás és időszakos erős fejfájás, magas vérnyomás, gyakori szúrás a két lapockám között egy pontban...34 évesen nem így akartam élni. Ráadásul évente egyszer, általában ősszel a derekam is be is szokott csípődni. A craniosacrális terápiáról az interneten olvastam először. Péterék honlapját böngészve számomra furcsa volt, hogy ez a terápia mennyi mindenre jó lehet. Eszembe jutott apukám szavajárása: „ami mindenre jó, az semmire sem jó”. Szóval bevallom, voltak fenntartásaim, de a sikertörténeteket olvasva arra gondoltam mégis meg kéne próbálni. Pláne, hogy a további lehetőségeket (orvosok, csodaszerek) már kimerítettem. Elhatározásomhoz az utolsó lökést a már egy hete tartó, a szokásosnál is intenzívebb derékfájdalom adta meg. Bejelentkeztem Péterhez. Hamarosan kiderült, hogy életem legjobb döntése volt, és nagyon sajnálom, hogy nem tettem meg hamarabb. Most már tudom, hogy vannak olyan módszerek, amelyek tényleg nagyon sok mindenben segíthetnek. A craniosacrális terápia biztosan ilyen! Számomra is hihetetlen volt, hogy a derékfájdalom már közvetlenül az első kezelés után a nagy mértékben mérséklődött, és hazafelé anélkül mentem fel a lépcsőn, hogy a korlátba kapaszkodva húztam volna magamat, ahogy eddig. Közérzetem rohamosan javult, úgy éreztem, mintha egy tonnás terhet vettek volna le a vállamról, sokkal könnyebbnek éreztem magamat. A fejfájás a negyedik kezelés után teljesen elmaradt. Az ötödik kezelésen jutott eszembe, hogy lassan már egy hónapja a lapocka közti szúró pont sem jelez. A hatodik kezelés után a derékfájdalom elmúlt, emésztésem is sokkal jobb lett, pihentetőbben és nyugodtabban alszom. Szívből köszönöm Péternek, hogy újra a koromnak megfelelő, teljes értékű életet élhetek!
Ági, Balatonfüred
elolvasom
"A hetedik kezelés után a fejfájások elmúltak!"
21 éves egyetemista lány vagyok. A panaszaim az érettségire való felkészüléskor kezdődtek, erős migrénes fejfájásokkal. Sajnos kislánykorom óta nagyon izgulós alkat vagyok, tele megfelelési kényszerrel, és önmagam iránti maximalizmussal. Ahogy elkezdtem az egyetemet, a fejfájások már az első vizsgaidőszaknál újra jelentkeztek, ráadásul társult hozzájuk egy folyamatos feszültség, levertség és energiahiány. Tökéletes teljesítményt nyújtani, miközben hasogat az ember feje és állandóan aludna, sajnos lehetetlen. Nagyon kevés folyadékot fogyasztottam, egyszerűen eszembe se jutott, hogy innom kell. A craniosacralis terápiáról a neten olvastam. Miután számtalan orvosnál és természetgyógyásznál jártam, úgy voltam vele, hogy túl sok vesztenivalóm nincs. Ekkor kerestem fel Pétert. A közvetlen, barátságos légkör és fogadtatás nagyon optimistává tett, úgy éreztem, jó helyre kerültem. Az első kezelés után egy-két napig a szokásoshoz képest is fáradtabbnak éreztem magamat, de aztán a korábbi általános fáradtság is nagy mértékben csökkent. Emellett elkezdtem többet inni. A harmadik kezelés után, amikor már a napi folyadékbevitelem is közelített a normálishoz, a fejfájások intenzitása csökkent, a gyakoriságuk azonban egyelőre nem. A negyedik kezelés után végre a fejfájások gyakorisága is csökkenni kezdett. A hetedik kezelés után a fejfájások elmúltak. A közérzetem nagyságrendekkel javult, nyugodtabbá és energikusabbá váltam, ezáltal a hatékonyabb tanulás mellett sokkal több időm marad arra, hogy a barátaimmal legyek és olyan dolgokkal foglalkozzak, amelyek feltöltenek és örömet okoznak nekem. Hálás köszönet érte Péternek!
Lilla, Veszprém
elolvasom
"A hetedik kezelés után a fájdalom teljesen elmúlt és nem jött többé vissza."
46 éves, két gyermekes édesanya vagyok. Már gyermekkorom óta voltak fejfájásaim, ám idővel ezek a fájdalmak egyre sűrűbbé és intenzívebbé, míg a harmincas éveim közepére folyamatossá váltak. Gyakran voltak rosszulléteim, melyhez sokszor hányinger és szédülés is társult, úgy kapkodtam be a fájdalomcsillapítókat, mint más a vitaminokat. Ebben a tíz évben dolgozni sem tudtam, mert a fejfájás miatt képtelen voltam a hosszan tartó koncentrációra. Az állandó fájdalmak miatt kimerült voltam, fáradékony és egyre lehangoltabb. Csak feküdtem a sötét szobában, próbáltam elviselni a fejfájást és arra gondoltam, hogy nem így képzeltem el az életemet. Természetesen minden lehetséges orvosi vizsgálatot elvégeztek nálam, voltam neurológusnál, pszichológusnál, belgyógyásznál, szemészeten, reumatológián, volt CT és MRI vizsgálat, de az összes eredményem negatív volt, nem derült ki a fejfájás oka. Ez után jöttek az alternatív kezelések, természetgyógyászok, szinte mindent kipróbáltam, ami javulást ígért, de sajnos egyik kezelés sem segített. A craniosacralis terápiára az unokaöcsém hívta fel a figyelmemet, aki szintén krónikus fejfájással keresett fel egy terapeutát, és a kezelések gyors javulást, majd tünetmentességet hoztak nála. Mivel vesztenivalóm nem igen volt, én is felkerestem Pétert és neki is láttunk a munkának. Hihetetlen, de a fejfájásom már az első kezelés után minimálisan csökkent. 10 év után eljött az első nap, hogy nem kellett bevennem semmilyen fájdalomcsillapítót! Ez persze komoly lendületet adott a folytatáshoz. Jártam tovább a kezelésekre, melyek kellemesen ellazítottak, úgy, ahogyan már nagyon régen nem éreztem magam. A negyedik kezelés után 2 teljesen fájdalommentes napom volt. Sírtam a boldogságtól!  A hatodik kezelés után 1,5 hét fájdalommentes volt. A férjem nem ismert rám. A hetedik kezelés után a fájdalom teljesen elmúlt és nem jött többé vissza.  Mit mondjak, nem hiányzik… Megváltozott az életem, újra jókedvű, kiegyensúlyozott ember vagyok, aki képes újra másokra figyelni (eddig a saját fájdalmammal voltam elfoglalva), nevetni, játszani, minőségi időt tölteni a gyerekeimmel és a férjemmel. 2 hónappal ezelőtt munkát is kaptam, tíz év kihagyás után visszatérhettem dolgozni. Végre úgy élhetem az életemet, ahogy azt mindig is szerettem volna.  Hálásan köszönöm Péternek és persze a craniosacralis terápiának, hogy visszakaphattam önmagam!
Eszter, Veszprém
elolvasom
"...a 7. alkalom után a jobb fülemmel is hallókészülék nélkül JELENTŐS JAVULÁST ÉSZLELTEM! " 
5 éve fennálló hallásproblémáim és fülzúgásom voltak – hallókészüléket használtam mindkét fülemben – a jobb fülemmel alig hallottam valamit.  A barátnőm ajánlására kerestem fel a craniosacralis rendelést, nála jelentős javulás következett be a vállfájdalma enyhülésében. Az első alkalom után a jobb fülem éjjel nem zúgott, tudtam nyugodtan aludni. A 4. alkalom után kivehettem a hallókészüléket a bal (jobban halló) fülemből, a 7. alkalom után a jobb fülemmel is hallókészülék nélkül JELENTŐS JAVULÁST ÉSZLELTEM!  A kezelőágyon való fekvés a kezelés hatására csodálatos érzés. Nyugtató, relaxáló. Ismerettségi körömben mindenkinek szeretettel ajánlom.
Valika, Balatonalmádi
elolvasom
"A hetedik kezelés után csodák csodájára elmúlt a derékfájás is."
42 éves férfi vagyok, könyvelőként ülőmunkát végzek. A panaszaim 3 hónappal ezelőtt kezdődtek derékfájással és a lábaimba kisugárzó fájdalommal. A fájdalom a fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők hatására sem enyhült, sőt idővel már a járás is nehezen ment és a munkámat is alig tudtam ellátni.  Régebben többször volt már idegbecsípődésem, ilyenkor 1-2 hét otthon fekvés után panaszok nélkül folytathattam a munkámat, de most nem így történt. Mivel a folyamatos fájdalomtól már aludni is csak nehezen tudtam, egyre ingerültebbé váltam. Elkezdtem kivizsgálásokra járni, ahol kezdődő gerincsérvet állapítottak meg. Az orvos nem javasolt műtétet, helyette tornára küldött, amit 2 hónapja végeztem minden érdemi javulás nélkül. Mivel a tornán kívül más alternatívát nem tudtak ajánlani, kezdtem elkeseredni. Egy barátom javaslatára, ekkor kerültem Péterhez. Az első kezelés után örömmel tapasztaltam, hogy a lábba kisugárzó fájdalom kicsit csökkent. Bár a derékfájás nem változott, ez azért erőt és bizalmat adott a folytatáshoz. Amikor a második kezelésre érkeztem a lábba kisugárzó fájdalom már nem folyamatosan, csak szakaszosan jelentkezett, végre tudtam aludni, így a közérzetem is jobb lett. A negyedik kezelés után a lábba sugárzó fájdalom teljesen megszűnt, és végre a derékfájás is csökkent. A hetedik kezelés után csodák csodájára elmúlt a derékfájás is. Azóta is végtelenül hálás vagyok Péternek és ennek a csodálatos gyógymódnak, hogy visszaadták az egészségemet és az életkedvemet!
László, Budapest
elolvasom
"A depresszió és az üresség érzése elmúlt és később sem jött vissza."
Nem voltam jó állapotban, amikor Péterhez kerültem, se testileg, se lelkileg. Miután az egyetlen lányom fél éve külföldre költözött, depressziós lettem, üresnek éreztem magamat, nem volt erőm és kedvem semmihez. A férjemmel való kapcsolatom sem alakult jól, bár ő próbált támogatni ebben a helyzetben, sokat veszekedtünk, mert nem tudta tovább nézni, ahogy szerinte elhagyom magamat. Emellett erős hátfájás kínzott, egymás után kapkodtam be a gyógyszereket. Már az első craniosacralis kezelés olyan mély ellazulást és megnyugvást hozott, hogy mosolyogva keltem fel az ágyról. Úgy éreztem, mintha a láthatatlan hevederek, amik eddig összenyomtak, kioldódtak volna. A depresszió és az üresség érzése elmúlt és később sem jött vissza. Valahogy más szemmel kezdtem látni a jövőt, és az életem a lányom nélkül sem tűnt már olyan céltalannak. Tovább jártam Péterhez, heti rendszerességgel; míg a negyedik kezelés után a hátfájás is megszűnt. Az ötödik kezelés után a férjemmel való kapcsolatom is javulni kezdett, amiben biztosan szerepe volt annak is, hogy a testem és lelkem újra harmóniába került. Köszönöm Péter!
Éva, Budapest
elolvasom
"megtapasztalhattam, milyen természetesen, fájdalmak nélkül megélni a nő lét nehéz napjait."
Kamasz korom óta szenvedek extrém erős menstruációs görcsöktől. Ezeket ráadásul migrén is kíséri, amiktől néha napokig ki se tudok mozdulni otthonról. A számtalan nőgyógyászati kivizsgálás rendre negatív eredménnyel zárult, „adottság, amit el kell viselni”, mondták az orvosok. Na persze ők könnyen mondták! Millió helyen kerestem már a megoldást, fel se tudom sorolni hány módszert próbáltam ki, de sajnos mindet eredménytelenül. Maradtak a gyógyszerek. Azonban görcsoldók nem igazán csillapítják a fájdalmat, ráadásul a legtöbb hányingert is okoz, ami a migrén mellé igazán nem hiányzott. A craniosacralis terápiáról egy tv műsorban hallottam először, Pétert pedig az interneten találtam meg. Őszintén szólva az első három kezelés után nem éreztem változást, közben volt egy menstruációm és a kellemetlen kísérő tünetek nem változtak. Ekkor erősen gondolkodtam rajta, hogy abbahagyom az egészet és a cranisacralis terápiát is elkönyvelem a többi hangzatos, ám hatástalan alternatív módszer mellé, de anyukám biztatására adtam még egy utolsó esélyt a dolognak és folytattam. A második menstruációm csodák csodájára már sokkal enyhébb tünetekkel járt. Az én szervezetemnek összesen hét kezelésre volt szüksége ahhoz, hogy megszabaduljon ettől a kamaszkorom óta kínzó problémától. Azóta a menstruációim egész jól elviselhetőek, és egyszer sem jelentkezett melléjük fejfájás. Köszönöm Péternek, hogy megtapasztalhattam, milyen természetesen, fájdalmak nélkül megélni a nő lét nehéz napjait.
Edit, Balatonalmádi
elolvasom
Szeretettel várom hívását!
Bejelentkezés
+36.20.443.8822