Bejelentkezés
+36.20.443.8822
Cím
1126 Budapest,
Brassai Sámuel u. 4.
Az
egészséges
élet öröme.
Menü

FEDEZZE FEL AZ EGÉSZSÉGES ÉLET ÖRÖMÉT 
CRANIOSACRALIS TERÁPIÁVAL!

A craniosacralis terápia egy világszerte elismert és alkalmazott módszer, amely hidat képez a hagyományos orvoslás és a természetgyógyászat között.

Célja, hogy visszaadja a szervezetnek az erőt, csökkentse a stresszt, segítse az immunrendszert a megfelelő működésben, s ellenállóvá tegye a szervezetet a külső és belső támadások ellen.

A craniosacralis terápia nem más, mint segítség a testünk számára, legyen szó megelőzésről, vagy már meglévő problémák megoldásáról.

A craniosacralis terapeuta manuális mikromanipuláció segítségével harmonizálja a test craniosacralis rendszerének működését, így hozva működésbe az emberi szervezet öngyógyító folyamatait.

Milyen tünetek és betegségek kapcsán javallott?

  • fejfájás, migrén, idegfájdalmak
  • krónikus nyak- és hátfájdalom
  • asztma, krónikus hörghurut, arcüreggyulladás
  • fülzúgás és egyéb középfülproblémák, fül-orr-gégészeti betegségek
  • lázas állapotok, fertőzések
  • krónikus fáradtság, kimerültség, stressz, feszültség, 
  • álmatlanság, érzelmi
  • nehézségek, depresszió
  • hormonális problémák
  • cukorbetegség
  • szív- és érrendszeri megbetegedések, magas vérnyomás, szédülés
  • motoros koordináció zavara
  • ortopédiai problémák, gerincbetegségek
  • fogászati és állkapocs-ízületi problémák
  • baleseti agyi és gerincvelői sérülések
  • műtét utáni működési zavarok
  • emésztési zavarok
  • menstruációs problémák
  • terhesség alatti és azt követő problémák
  • szülési trauma
  • csecsemőkori zavarok: szopási nehézségek, alvásproblémák, 
  • kólika, gyomorkapu szűkület, kancsalság
  • tanulási nehézségek, dyslexia, dyscalculia
  • gyermekkori zavarok, hiperaktivitás, viselkedésproblémák, 
  • autizmus, epilepszia, központi idegrendszeri sérülés (CP)
  • bármilyen krónikus betegség vagy legyengült állapot utóhatásai esetén.
     
"Kb. a 3-4. kezelés után már nem okozott gondot a SAJT..."
Most 9 éves kisfiam 1 éves kora óta tejérzékeny. Az eltelt évek során szereztem annyi tapasztalatot, hogy nem okozott gondot az, hogy a különböző tejtermékeket milyen egyéb alternatív módon tudom helyettesíteni. De nagyon rossz volt látni, hogy milyen nehezen éli meg azt, hogy ő "más", mint a többiek, főleg az osztálytársai között. Éves rendszerességgel jártunk kontrollra a kórházba, de azon kívül, hogy a terheléses vizsgálatokat elvégezték- igazából a bőrpróbánál soha nem jutottunk tovább -semmi nem történt, úgy tűnt, nem fogja magától "kinőni". Ezért próbáltam valami egyéb megoldást keresni, és ekkor ajánlották nekem Pétert. Kíváncsian vártuk a kezelések eredményeit, annál is inkább, mivel Péternek sem volt még korábban tejallergiás "gyereke". Kb. a 3-4. kezelés után már nem okozott gondot a SAJT, ezt követően szinte minden alkalom után kipróbáltunk valami újdonságot a tejtermékek közül. Jött a JOGHURT, a TÚRÓ, és nem kellett folyamatosan a boltban vásárolt élelmiszerek összetevőit böngésznem. És idén tavasszal a kórházban gyógyultnak nyilvánították, semmilyen tejes dolog elfogyasztása nem okoz már problémát. A sikeren fellelkesülve, a másik gyermekem, aki néhány éve laktózérzékeny lett, és a tejes ételeket a Lactase nevű tabletta szedésével párhuzamosan tudta csak megenni, kb. az 5. kezelés után már szintén teljesen jól van. Mindketten járnak Péterhez továbbra is, akinek nagyon hálásak vagyunk a kedvességéért, odafigyeléséért, és hogy velünk együtt örült minden apró előrelépés után. Köszönjük!!!!
K. Évi, Veszprém
elolvasom
"A további kezelések hatására Attila jóval nyugodtabb lett, képes volt végigülni az órákat a padban..."
Attila unokám születése óta örökmozgó kisfiú volt, na meg szófogadatlan, önfejű, nehezen kezelhető. Már az óvodában felhívták rá a figyelmet, hogy nézessük meg egy pszichológussal, mert „hiperaktív gyanús”. Sajnos az óvónő véleménye beigazolódott, így nagycsoportos korától Atillát rendszeresen tornára és fejlesztésre vittük, de az iskola első évében sajnos így is rengeteg problémája akadt. Nem figyelt, óra közben beszélt, rendetlenkedett, vagy csak felállt és futott egy kört a teremben, zavarta a többieket, szóval szokás szerint nem fért a bőrébe. Persze a tanulásban is nagy lemaradásai voltak, csúnyán írt és nem ment az olvasás se, hiába foglalkoztunk vele. A craniosacralis terápiát én javasoltam a lányomnak, mivel korábban, más okok miatt én is részt vettem néhány kezelésen és nagyon meg voltam elégedve az eredménnyel. Péterrel elkezdtük a közös munkát, és mind nagyon boldogok voltunk, mert Attila a kezelések hatására nagyon sokat fejlődött! A 3. kezelés után a tanítónő mosolyogva fogadta a lányomat, azt kérdezte, mit csináltunk az unokámmal, mert „megtáltosodott”. A további kezelések hatására Attila jóval nyugodtabb lett, képes volt végigülni az órákat a padban, aktívan részt vesz az órai munkában, fegyelmezettebb lett, és az írása, olvasása is szépen javult. Már attól féltünk, hogy évet kell majd ismételnie, de hála a kezeléseknek szerencsére nem így alakult, fel tudott zárkózni mindenben! Unokám idén kezdte el a második osztályt és úgy látjuk, hogy a terápia eredménye tartós, mert eddig még idén se volt rá panasz.
D. Zoltánné, Zirc
elolvasom
"A harmónia mind Szandra lelkében, mind a családban helyreállt."
Szandra lányom 5 éves. Gyakori dührohamai voltak, amelyektől már két éve szenvedett. Ő is, mi is. Minden előzetes jel nélkül naponta többször is földhöz vágta magát, a falat és az ajtót rugdosta, társaival és velünk is agresszív volt. Éjszakánként a fogait csikorgatta, napközben 1-2 percen túl képtelen volt egyvalamire koncentrálni. Makacssága nem ismert határt, a mi és a nevelői kéréseit csak akkor vette figyelembe, ha az megegyezett az ő elképzeléseivel. 3 éves testvérével sem jött ki, vagy piszkálta, bántotta, vagy tudomást se vett róla. Rendezett családi körülmények között élünk, nem érte semmi olyan trauma, ami oka lehetett volna ennek a viselkedésnek. A kezelésre csak úgy tudtuk elvinni Szandrát - egy órás hiszti után-, hogy beígértünk neki egy - a reklámokból kiszemelt- játékot. Amíg az első kezelést megelőzően mindent átbeszéltünk, folyamatosan puffogott, elutasító volt. Az ágyra is csak úgy volt hajlandó felmászni, hogy apa és anya is odaült mellé és fogtuk a kezét. A kezelés kezdetekor a morgolódás azonnal megszűnt, Szandra mosolyogni kezdett és nagyon gyorsan elaludt. Legnagyobb döbbenetünkre végigaludta az egész kezelést. A kezelés végén folyamatosan bújt hozzám, amire örömömben könnyezni kezdtem, hisz a gyengéd fizikai kontaktust önszántából már nagyon régen nem kezdeményezte, viszonozta (sőt kifejezetten kitért előle). A második kezelés után pár nappal az óvodában jelezték, hogy beszélni szeretnének velem. Automatikusan görcsbe rándult a gyomrom, de legnagyobb megdöbbenésére az óvónők dicsérni kezdték Szandrát, és arról faggatták, milyen módszerrel sikerült szinte az egyik pillanatról a másikra ilyen mértékű változást elérnünk a viselkedésében. Az ötödik kezelés után a dührohamok teljesen megszűntek, ovistársai egyre szívesebben kezdeményeztek játékot Szandrával. További meglepetésünkre itthon az öccsével is barátságossá vált, akár egy órán keresztül is gyönyörűen eljátszott vele. A dührohamokkal együtt szűnt meg a fogcsikorgatás is, ma már csak emlék... Szandra megszerette a rajzolást is, holott egy ilyen elmélyülést igénylő tevékenység korábban elképzelhetetlen lett volna tőle. Ma már egyre szebben, a korához képest kifejezetten ügyesen rajzol. Könnyedén koncentrál a játékokra és bármire, amire szükséges. A harmónia mind Szandra lelkében, mind a családban helyreállt. Hálásan köszönjük!
Edina, Veszprém
elolvasom
"Nem arra figyelek hogy mindig legyen nálam fejfájás csillapító, nem kell programot lemondani miattam a rosszullétek miatt."
37 éves vagyok két gyermek édesanyja. Férjemmel együtt boldog és rendezett családi körülmények közt éljük mindennapjainkat. Édesanyám migrénes fejfájásban szenved harminc éve. Lány testvérem és én is sokat szenvedtünk iskolás korunk óta migrénben. Mivel családban marad, az öröklődésre fogták az orvosok és én is a helyzetet. Rengeteg kipróbált fejfájás csillapító tabletta, ct vizsgálat, értágító kúra és kipróbált masszázsfajta van a hátam mögött. Óvónőként dolgozom és a migrén annyira elhatalmasodott rajtam, hogy többször előfordult, hogy 25 gyereket kellett kollégámra bízni, hogy hazamenjek a zsivajból a sötétbe, csöndbe. Ilyenkor hányás utáni alvás segített csak. Kb. 20 évnyi szenvedés után a egy ismerősöm megosztott egy cikket a cranioról és a migrénről. Ahogy elolvastam, azt gondoltam a szokásos havi masszázs helyett beiktatok egy kezelést próbaképpen. Alig vártam az első kezelést. Izgultam hogy mi vár rám, de bizakodtam. A kezelés nagyon fura érzés volt. Simogatáshoz hasonlítanám, de ennél sokkal többről van szó. A tarkómban végig fájást-nyomást éreztem, de elviselhető volt. Bizsergést éreztem végig ami nagyon jól esett. Az első kezelés másnapján rossz volt a közérzetem. Hányinger, erős migrén, szédülés, indokolatlan vérzés. Megijedtem, de betartottam Péter utasításait és vártam a következő kezelést. A 2. és 3. alkalom hasonló volt az elsőhöz de rosszullét nem követte. A negyedik alkalommal a kezelés alatti nyomás megszűnt, nagyon jól éreztem magam.A kezelés időtartama kb két hónapra volt tehető. Ezalatt migrén nem fordult elő és tablettát sem kellett beszednem. Teljesen megváltozott a közérzetem. Nem arra figyelek hogy mindig legyen nálam fejfájás csillapító, nem kell programot lemondani miattam a rosszullétek miatt. A migrén teljesen elmúlt és két hónapja nem vettem be fájdalom csillapítót. Az időjárás változást észre sem veszem. Nagyon köszönöm Péternek a kezelést. Hálás vagyok hogy nyugodtan élhetem mindennapjaimat.
Mónika, Veszprém
elolvasom
"...a szédülés, ahogy jött, úgy tűnt el nyom nélkül."
48 éves férjem az év elején elkezdett szédülni. A járása bizonytalanná vált, a lépcsőn kapaszkodva mert csak közlekedni, és autót vezetni sem tudott. Nagyon megijedtünk, így vizsgálat vizsgálatot követett, de szerencsére semmi eltérést nem találtak nála. Sajnos az okot se, amitől a szédülés fennállt. Aztán a kórházban egy nagyon kedves doktornő ajánlotta nekünk a craniosacralis terápiát és Pétert, mivel több betegével pozitív tapasztalatai voltak a módszer hatékonyságával kapcsolatban. Az első kezelésre én kísértem el, mert addigra a férjem egyedül már az utcára is félve ment ki. Már a legelső alkalommal is javulás mutatkozott, így bizakodva folytattuk a terápiát. Mindössze hét alkalom kellett, hogy a tünetek teljesen megszűnjenek: a szédülés, ahogy jött, úgy tűnt el nyom nélkül. Az utolsó kezelésre a férjem már egyedül, autóval – és mondanom sem kell, hogy nagyon boldogan – érkezett. Köszönjük Péter!
Éva, Herceghalom
elolvasom
"Köszönöm Petinek, hogy újjávarázsolta az életemet 57 évesen."
A fiam ismeretsége révén találkoztam Petivel, aki szinte újjávarázsolta az életemet. Krónikus betegségeim vannak, illetve voltak: cukorbetegség, magas vérnyomás, nyaki sérv, egyéb ízületi és szemészeti problémák. Amióta járok Petihez a kezdeti 28 db orvosságból ma már csak 8-at szedek, ebből kettő vitamin. A napi négyszeri inzulin adagom szinte a felére csökkent. A nyaki sérvem (3 db volt) melyet műteni kellett volna, a kezelések során eltűnt. A cukorbetegségnek sajnos tudjuk milyen komoly érrendszeri szövődményei vannak. A szememnél a szemfenéknél nagy véres tócsákat találtak, melyek a kezelések után az újabb vizsgálaton már pici tócsákká váltak. A minap voltam egy vizsgálaton, ahol rendben találták az érrendszeremet. Amióta craniosacralis terápiára járok, mintha kicseréltek volna. Több az energiám, jobb a munkabírásom, nem vagyok olyan fáradékony, nyugodtan alszom. Elhagyhattam a rengeteg gyógyszert a mellékhatásaikkal együtt. Hálás vagyok, hogy találkoztam ezzel a módszerrel, mely ilyen jó közérzetet biztosít számomra. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szeretne változtatni az életén és szeretné elhagyni vagy csökkenteni a gyógyszeradagját. Köszönöm Petinek, hogy újjávarázsolta az életemet 57 évesen.
Magdi, Veszprém
elolvasom
"Már az első alkalom után sem kellett annyit lepihennem napközben."
Pár hónapja jelentkezett nálam a krónikus fáradtság, holott mindig is energikus, tevékeny ember voltam. Onnantól viszont hiába aludtam végig az éjszakákat, fáradtan ébredtem és egész nap csak szédelegtem, délutánonként pedig le kellett feküdnöm aludni. Elmentem kivizsgálásra, de rendben volt a vérképem, nem volt vitaminhiányom, nem találtak semmi eltérést. A térdem is fájdogált, komolyabb igénybevétel után pedig fokozódtak a fájdalmak. Végül már az unokáimmal való játék sem esett jól. Pétert a lányom barátnője ajánlotta, akinek segített már a migrénje elmulasztásában. Bizakodva vártam a kezeléseket, és nem kellett csalódnom. Már az első alkalom után sem kellett annyit lepihennem napközben. A harmadik kezelés után jelentősen enyhültek a térdemmel kapcsolatos problémák is. Az ötödik kezelés utáni reggel végre kipihenten ébredtem. Az ezt követő héten napközben nem kellett már lefeküdnöm aludni, a térdem is egész jól működött. A hatodik kezelés óta újra a régi vagyok: aktív, boldog, energikus nagymama, aki még túrázni is elkíséri az unokáit. Köszönöm Péter!
Klári, Budapest
elolvasom
"...lassan visszatérhetek a megszokott életvitelemhez."
Hosszabb, rövidebb kihagyásokkal, változatos tünetekkel, de gyakorlatilag egy életen át szenvedtem migrénes rohamoktól. Ebben az évben 80 éves leszek, minden új és legújabb gyógyszert is kipróbáltam már. Közel egy éve a migrén megint gyakrabban és egyre súlyosabb tünetekkel jelentkezett. Az időjárás változásra rendkívül érzékeny lettem. A fejgörcs, a szédülés és a hányinger szinte állandósult, sem enni, sem aludni nem tudtam, egyre gyengébb lettem. Ilyen állapotban találtam a facebookon a craniosacralis terápiára. Köszönet a "jótét lélek"-nek, aki megosztotta. Másnap kicsit félve telefonáltam, attól tartottam, hogy az időseknek ez a terápia ellenjavalt. Szerencsére nem így történt. Bátorítást, biztatást és időpontot kaptam.  A javulás már az első kezelés után elkezdődött. A második kezelés óta a migrén nem jelentkezett, jobban tudok aludni, lelkileg, fizikailag erősödök. A harmadik kezelés után vettem a bátorságot és Budapestre utaztam egy családi ünnepségre. A craniosacralis terápia nagyon szelíd, megnyugtató gyógymód. Nekem az nagyon jó, hogy az égvilágon semmit nem kell tennem, teljesen rábízhatom magam a terapeutára, Péterre.  Jelenleg a hatodik kezelés után vagyok, lassan visszatérhetek a megszokott életvitelemhez. Járok könyvtárba, hangversenyre és főként a klubomba, ahol vidám a társasági élet. Köszönet ezért a szelíd és hatásos gyógymódért, melyet szívből ajánlok minden kor- és sorstársamnak.
Ági néni, Veszprém
elolvasom
"...az asszimetrikus tartás és a hátfájások is megszűntek..."
Kislányunk tartása 6-7 éves korára asszimetrikussá vált. Ezt már az óvodában is kiszűrték, és gyógytornát javasoltak neki. Petra nem igazán szeretett gyógytornára járni, és mi sem tapasztaltunk javulást, ellenben ahogy iskolába ment, a sok ülés még rontott is a helyzeten. Amikor elvittük Péterhez a jobb lapockája már látványosan feljebb volt, mint a bal, és már hátfájásról is panaszkodott. A gyógytornával ellenben a craniosacralis kezeléseket nagyon szerette és várta Petra, ilyenkor napokra észrevehetően kiegyensúlyozottabbá vált, a fájdalmai elmúltak és jobban is aludt. Az ötödik kezelés után az asszimetrikus tartás és a hátfájások is megszűntek, és az esti tusolás közben a legnagyobb örömmel tapasztalhattuk, hogy a lapockák is szemmel láthatóan ugyanazon magasságba kerültek. Mindannyian nagyon megnyugodtunk, és azóta tudjuk, hova kell fordulni, ha valami makacs probléma akadna az egészségünkkel.
Ildi, Budapest
elolvasom
"Újra egészségesnek, boldognak érzem magam."
Egy évvel ezelőtt a férjemmel a Balatonra tartva önhibánkon kívül karamboloztunk. Ő szerencsére kisebb sérülésekkel megúszta, én azonban az anyósülésen ülve ún. ostorcsapásos sérülést szenvedtem el, amelynél a fej erőteljesen hátra, majd előrevágódik. Ekkor kezdődött nálam az állandó fej- és nyakfájdalom. Emellé a bordakosárnál jobb oldalt minden egyes levegővételnél szúrást éreztem. A testi tünetek mellett a lelkiállapotom is nyomott volt, szorongások kínoztak, közel éreztem magamat a depresszióhoz. Az orvosok szerint minden rendben volt nálam, a vizsgálati eredmények már nem mutattak ki semmit, elméletileg már mindennek regenerálódnia kellett volna. Ám én ezt nem így éreztem. A tünetek miatt nagyon rosszul aludtam, állandóan fáradt voltam, a közérzetem pocsék volt. Az interneten kutatva találtam Péterre és azonnal bejelentkeztem egy craniosacralis kezelésre. Már az első kezelés után úgy éreztem, mintha a gerincem megnyúlt volna és 5 cm-el magasabb lennék. A bordakosarat eddig szorító "szíjjak" is sokat engedtek, a lélegzetvétel is könnyebbé és kevésbé fájdalmassá vált. A második kezelés után már két éjszakát is teljesen végig tudtam aludni, amire a baleset óta nem volt példa. A negyedik kezelés után nagymértékben csökkent a nyakmerevség is, és nyomtalanul eltűnt a fejfájás. A szorongás és állandó rosszkedv helyébe optimizmus, bizakodás és derű lépett. A hatodik kezelés után a testi és lelki tünetek teljesen megszűntek, és akkor már azt is éreztem, hogy a balesetet okozó autó sofőrje iránt érzett haragomat is el tudtam engedni. Újra egészségesnek, boldognak érzem magam. Köszönöm Nektek Péter és craniosacralis terápia!
Linda, Budapest
elolvasom
Szeretettel várom hívását!
Bejelentkezés
+36.20.443.8822