Bejelentkezés
+36.20.443.8822
Cím
1126 Budapest,
Brassai Sámuel u. 4.
Az
egészséges
élet öröme.
Menü

FEDEZZE FEL AZ EGÉSZSÉGES ÉLET ÖRÖMÉT 
CRANIOSACRALIS TERÁPIÁVAL!

A craniosacralis terápia egy világszerte elismert és alkalmazott módszer, amely hidat képez a hagyományos orvoslás és a természetgyógyászat között.

Célja, hogy visszaadja a szervezetnek az erőt, csökkentse a stresszt, segítse az immunrendszert a megfelelő működésben, s ellenállóvá tegye a szervezetet a külső és belső támadások ellen.

A craniosacralis terápia nem más, mint segítség a testünk számára, legyen szó megelőzésről, vagy már meglévő problémák megoldásáról.

A craniosacralis terapeuta manuális mikromanipuláció segítségével harmonizálja a test craniosacralis rendszerének működését, így hozva működésbe az emberi szervezet öngyógyító folyamatait.

Milyen tünetek és betegségek kapcsán javallott?

  • fejfájás, migrén, idegfájdalmak
  • krónikus nyak- és hátfájdalom
  • asztma, krónikus hörghurut, arcüreggyulladás
  • fülzúgás és egyéb középfülproblémák, fül-orr-gégészeti betegségek
  • lázas állapotok, fertőzések
  • krónikus fáradtság, kimerültség, stressz, feszültség, 
  • álmatlanság, érzelmi
  • nehézségek, depresszió
  • hormonális problémák
  • cukorbetegség
  • szív- és érrendszeri megbetegedések, magas vérnyomás, szédülés
  • motoros koordináció zavara
  • ortopédiai problémák, gerincbetegségek
  • fogászati és állkapocs-ízületi problémák
  • baleseti agyi és gerincvelői sérülések
  • műtét utáni működési zavarok
  • emésztési zavarok
  • menstruációs problémák
  • terhesség alatti és azt követő problémák
  • szülési trauma
  • csecsemőkori zavarok: szopási nehézségek, alvásproblémák, 
  • kólika, gyomorkapu szűkület, kancsalság
  • tanulási nehézségek, dyslexia, dyscalculia
  • gyermekkori zavarok, hiperaktivitás, viselkedésproblémák, 
  • autizmus, epilepszia, központi idegrendszeri sérülés (CP)
  • bármilyen krónikus betegség vagy legyengült állapot utóhatásai esetén.
     
"...nagyon boldog voltam, amikor már a második kezelés után megszűnt a fogcsikorgatás, majd az ötödik után a szorongás és az agresszív viselkedés is..."
Hét éves kisfiam, Marci éjszakánként csikorgatta a fogait. Ez már önmagában is aggodalomra adott okot, hiszen féltettem a fogai és a rágóizmai, ízületei épségét, de a csikorgatáshoz megváltozott viselkedés is párosult. Az én addig kiegyensúlyozott kisfiam szorongóvá vált és az iskolában is agresszívabb lett, időnként dühkitörései voltak. Marcit elvittem fogorvoshoz és pszichológushoz is, de érdemi javulás sajnos nem mutatkozott. A craniosacralis terápiát egy barátnőm ajánlotta, és elég hosszasan kellett győzködnie, hogy higgyem el, működik, mivel orvos családban nőttem fel, és nálunk nem volt kérdés, hogy az akadémikus orvosláson kívül minden más „hókuszpókusz”. Ennek ellenére adtam egy esélyt a dolognak, és nagyon boldog voltam, amikor már a második kezelés után megszűnt a fogcsikorgatás, majd az ötödik után a szorongás és az agresszív viselkedés is. Péternek nemcsak a fiam egészségéért vagyok hálás, de azért is, mert egy egészen új világot nyitott meg előttem.
Zsófi, Budapest
elolvasom
"Újra egészségesnek, boldognak érzem magam."
Egy évvel ezelőtt a férjemmel a Balatonra tartva önhibánkon kívül karamboloztunk. Ő szerencsére kisebb sérülésekkel megúszta, én azonban az anyósülésen ülve ún. ostorcsapásos sérülést szenvedtem el, amelynél a fej erőteljesen hátra, majd előrevágódik. Ekkor kezdődött nálam az állandó fej- és nyakfájdalom. Emellé a bordakosárnál jobb oldalt minden egyes levegővételnél szúrást éreztem. A testi tünetek mellett a lelkiállapotom is nyomott volt, szorongások kínoztak, közel éreztem magamat a depresszióhoz. Az orvosok szerint minden rendben volt nálam, a vizsgálati eredmények már nem mutattak ki semmit, elméletileg már mindennek regenerálódnia kellett volna. Ám én ezt nem így éreztem. A tünetek miatt nagyon rosszul aludtam, állandóan fáradt voltam, a közérzetem pocsék volt. Az interneten kutatva találtam Péterre és azonnal bejelentkeztem egy craniosacralis kezelésre. Már az első kezelés után úgy éreztem, mintha a gerincem megnyúlt volna és 5 cm-el magasabb lennék. A bordakosarat eddig szorító "szíjjak" is sokat engedtek, a lélegzetvétel is könnyebbé és kevésbé fájdalmassá vált. A második kezelés után már két éjszakát is teljesen végig tudtam aludni, amire a baleset óta nem volt példa. A negyedik kezelés után nagymértékben csökkent a nyakmerevség is, és nyomtalanul eltűnt a fejfájás. A szorongás és állandó rosszkedv helyébe optimizmus, bizakodás és derű lépett. A hatodik kezelés után a testi és lelki tünetek teljesen megszűntek, és akkor már azt is éreztem, hogy a balesetet okozó autó sofőrje iránt érzett haragomat is el tudtam engedni. Újra egészségesnek, boldognak érzem magam. Köszönöm Nektek Péter és craniosacralis terápia!
Linda, Budapest
elolvasom
"...a negyedik után a térdfájdalom végleg megszűnt!"
A 46 éves férjem nagy focirajongó, és nem csak a tv előtt űzi ezt a sportot: hetente kétszer focizni jár a barátaival. Pár hete edzés közben "leragadt" a lába, és innentől elkezdett fájni a jobb térde. Mivel semmiféle csodakenőcstől nem javult, javasoltam neki a craniosacralis terápiát, ami egy barátnőmnél remekül bevált. Ő először hallani se akart róla, mivel mániákusan tart mindenféle "hókuszpókusztól", és álláspontja szerint aki nem orvos, az csak valami önjelölt kókler lehet, aki kizárólag a pénzre hajt. Miután az orvosi kezelés sem volt igazán eredményes, a gyógyszerektől pedig már a gyomra is kikészült, annyit elértem nála, hogy elolvassa Péter honlapját. Szerencsére az ő szakmai képesítései megnyugtatták és legyőzték legfőbb kételyeit, hogy amennyiben felkeresi őt, nem „sarlatánokhoz”, hanem megfelelően képzett szakember kezei közé kerül. Persze így is további heteket kellett várnunk, amíg rászánta magát, hogy bejelentkezzen, de akkor már sántítani is alig tudott a fájdalomtól. Az első kezelésre én is elkísértem. Érdekes volt végignézni, hogy morgolódva ment be, és derülten, bizakodva jött ki. A fájdalmai a következő napokban valamelyest csökkentek, és ez elég bizalmat adott neki Péter és a terápia iránt. Az állapota fokozatosan, kezelésről kezelésre javult, míg a negyedik után a térdfájdalom végleg megszűnt. Azóta a férjem nem morog, és újra lelkesen jár focizni. És én még azt se bánom, ha utána még megiszik egy sört a haverokkal. Mert azt mondta, hogy igazam volt, és azóta sokkal visszafogottabban nyilvánít véleményt az alternatív gyógymódokról. :) Köszönjük Péter!
Éva, Siófok
elolvasom
"...ma már szinte teljesen megszűnt a hátfájásom, nem szedek semmilyen fájdalomcsillapítót."
Évek óta időnként visszatérő, igen erős hátfájással küzdöttem, melynek oka valószínűleg az ülő munka volt. Sokféle hagyományos kezelést, gyógytornát, kenőcsöt, masszírozást próbáltam, sok fájdalomcsillapító gyógyszert szedtem, így is nehezen tudtam elviselni a fájdalmakat.  Már az első kezelés sokat enyhített a fájdalmaimon, a hátfájások kezdtek ritkulni. Többszöri kezelés után ma már szinte teljesen megszűnt a hátfájásom, nem szedek semmilyen fájdalomcsillapítót. „Mellékhatásként” nagyon jól alszom, kevésbé vagyok fáradékony. Köszönöm, Péter!
Ilona, Veszprém
elolvasom
"...ahogy én egyre jobban érzem magam és változom, úgy változik velem együtt édesanyám is..."
Világéletemben aktív életet éltem és nagyon szerettem a tanítói munkámat, mely egyben a hivatásom volt, így a nyugdíjba vonulás ideje nagyon megviselt. Sajnos ezzel egyidejűleg 89 éves édesanyám is súlyos, ágyhoz kötött beteggé vált, akinek ápolását én vállaltam magamra. A gyerekeim már a maguk életét élték a fővárosban, a férjem pedig évekkel ezelőtt meghalt. Az ő elvesztésével kezdtem magamba fordulni, és depresszióssá válni, ám a fent említett körülmények miatt a helyzet egyre romlott. Édesanyám sajnos nem egy könnyű természet, akit a kiszolgáltatottság még keményebbé tett. Sokat ugráltatott, ridegen, szeretetlenül bánt velem. Úgy éreztem én mindent megteszek érte, amiért még egy "köszönöm"-öt se kapok. Voltak rossz és még rosszabb napjaim. Szedtem a nyugtatót, amire a férjem elvesztésekor szoktam rá, de ettől csak eltompultnak és levertnek éreztem magamat. Egyedül a kis unokám tudott mosolyra fakasztani, ha nagy ritkán látogatóba jött hozzám. A craniosacralis terápiáról a lányom olvasott, és ő fizetett be az első kezelésre. Amikor elmeséltem Péternek az előzményeket, már akkor sírva fakadtam, amitől kicsit máris oldódni kezdett bennem a feszültség. A kezelés nagyon kellemes és megnyugtató volt, ahogy Péter személyisége is. A végén valahogy könnyebbek éreztem magamat. A második kezelésnél már el is aludtam, és a végére ólmos fáradtságot éreztem a tagjaimban, mintha egész nap tornáztam volna. A változás lassú volt és fokozatos, de azt tudom, hogy a hatodik kezelésre (ami az unokám születésnapjára esett) már egész vidáman mentem el, egy, az eddigieknél sokkal jobb héttel a hátam mögött. Az unokám még meg is jegyezte, hogy „milyen jó mama, hogy mostanában ilyen sokat mosolyogsz”. A hetedik kezelésnél már arról számolhattam be Péternek, hogy milyen érdekes, hogy ahogy én egyre jobban érzem magam és változom, úgy változik velem együtt édesanyám is. Időnként váratlanul megölel és jóval kedvesebbnek, hálásabbnak tűnik. Így már az ápolása sem olyan nyomasztó teher. A nyolcadik kezelés után újra felvettem a kapcsolatot a régi barátnőkkel, akikkel kávézóba, kis kiruccanásokra járunk, és úgy éreztem újra van miért élnem. Időközben a kezelés hatására a nyugtatóból már sokkal kevesebbet szedtem, az orvosommal egyeztetve elkezdtük még jobban csökkenteni az adagot, mígnem végül teljesen el is tudtam hagyni. Ezúton szeretném megköszönni Péternek, és ennek a csodálatos módszernek, hogy újra tudok örülni az életnek.
Anikó, Balatonfüred
elolvasom
"Gondoltam, egy próbát megér- de megért többet is! "
Nőgyógyászként dolgozom, és a munkámból kifolyólag már évek óta küszködtem hátfájással, ami idővel már a lábamba is kisugárzott. Mivel a műtét szerencsére nem volt indokolt, a kollégák a kórházban a gyógytornát javasolták, ez azonban nem hozta meg a kívánt eredményt; a fájdalom maradt. Az egyik rendelésemen egy kedves kismama kérdezett rá az állapotomra, amit a sziszegések és a fura járás miatt már egyre nehezebben titkoltam. Amikor röviden elmondtam a problémámat, ő javasolta Pétert, akinél korábban ő is járt a várandósság okozta hát-és derékfájdalmak miatt, melyeket Péter pár kezeléssel sikeresen elmulasztott. Gondoltam, egy próbát megér- de megért többet is! Az állapotom már az első kezelés után javulni kezdett, a negyedik után a lábamba sugárzó fájdalom megszűnt, a hetedik kezelés után pedig a hátfájásnak is búcsút inthettem. Köszönöm Péter!
Attila, Budapest
elolvasom
"A negyedik kezelés után pedig ismét a régi voltam, azzal az újonnan nyert tapasztalattal, hogy a sport mellett a nyújtásra is oda kell figyelni!"
Pétert és a craniosacralis terápiát négy éve ismertem meg, amikor gerincsérvvel és erős derékfájdalommal kerültem hozzá. Akkor már dolgozni se tudtam a fájdalomtól, a gyógyszerek és a gyógytorna se hoztak látványos javulást, viszont a műtétet mindenképp szerettem volna elkerülni. Én is alig hittem el, de összesen három kezelésre volt szükség és a tüneteim elmúltak, és később se tértek vissza. Akkoriban nem igazán sportoltam, most azonban úgy alakult az életem, hogy 53 éves fejjel belevágtam a futásba. Valószínűleg túl nagy intenzitással vetettem bele magamat a sportos életformába, ráadásul nem is szabályszerűen (a bemelegítések és nyújtások rendre elmaradtak), így azt vettem észre, hogy újra érzem a derekamat. Emellett megterhelő fizikai munkát is végeztem, így nem csoda, hogy a fájdalom egyre erősebbé vált. Mire Péterhez eljutottam a derekam teljesen beállt és mozogni is alig tudtam. Nos, a cranio ismét segített! Már az első kezelés után nagymértékben csökkent a fájdalom. A negyedik kezelés után pedig ismét a régi voltam, azzal az újonnan nyert tapasztalattal, hogy a sport mellett a nyújtásra is oda kell figyelni!
Gábor, Budapest
elolvasom
"A pánik érzések az abszolút minimálisra csökkentek, szinte már alig jön elő néha és sokkal kisebb mértékben. "
Mellékpajzsmirigy problémám van, ami egy éve rossz közérzettel, állandó fáradtsággal, tompa gondolkodással, koncentráció nehézséggel társulva s fél éve pánik betegséggel párosul. Első kezelés óta jobban vagyok, visszanyertem az energiámat, az állandó fáradtság megszűnt, újra van kedvem s erőm sportolni, táncolni, aktívnak lenni. A pánik érzések az abszolút minimálisra csökkentek, szinte már alig jön elő néha és sokkal kisebb mértékben. Egy achilles sérülésem ami teljes és folyamatos sarok zsibbadással járt, egy év után az első kezelésnél 90%- ban megszűnt, amin nagyon megdöbbentem. A kezelés nagyon kellemes, utána mintha kicseréltek volna. A napokban műtenek, s előtte is megyek Péterhez, illetve amint lehet utána is. Jobban érzem magam, köszönöm a segítséget Péter!
Miklós, Vereb
elolvasom
"Első kezelés után a fejfájásom megszűnt. El sem akartam hinni..."
Évek óta alvászavarral, hátfájással, ízületi fájdalommal, fejfájással, fülzúgással küzdöttem. Kilátástalan volt az életem. A kislányom a sok-sok szenvedésem után szórólapon talált a craniosacralis terápiára. Első kezelés után a fejfájásom megszűnt. El sem akartam hinni. A második és a harmadik kezelés után a hátfájásom is csökkent. Már az alvásom is kezdett rendeződni. Ahogy a kezelések folytatódtak, a fülzúgásom elmúlt. Egyre többet tudok aludni. A közérzetem megváltozott, jó irányba. A kezeléseket merem mindenkinek ajánlani, aki szeretne a fájdalmaitól megszabadulni és nyugodtan aludni. Köszönöm Péternek, hogy megváltoztatta az életem. Ritka kedves személyiséget ismertem meg. Munkájához erőt, egészséget kívánok, hogy sok betegen tudjon segíteni!!!
Rozika, Kamond
elolvasom
"...a második kezelés után már végigaludtam az éjszakát, vagyis 7 órát egyhuzamban."
A válásom után elég rossz lelkiállapotba kerültem és ennek megvoltak a fizikai következményei is. Fájt a derekam, hátam, ízületi gyulladás kínzott, rossz volt a hangulatom, a közérzetem és az alvászavaraim is felerősödtek. Még az emésztésem sem volt rendben, állandó székrekedéssel küzdöttem. Pétert és a craniosacralis kezelést a barátnőm javasolta, aki már nem bírta nézni a „szenvedésemet”. Amellett, hogy a teljes ellazulás nagyon kellemes élmény, engem is meglepett, hogy a második kezelés után már végigaludtam az éjszakát, vagyis 7 órát egyhuzamban. Erre vagy 10 éve nem volt példa, hiszen már korábban, a válásom előtt is problémám volt az alvással, 3 óránál többet folyamatosan soha nem aludtam, és az ébredések után sokáig csak hánykolódtam az ágyban. A harmadik kezelés után az emésztésemben tapasztaltam javulást, már naponta mentem wc-re a korábbi heti 1-2 alkalom helyett. Az ötödik kezelés után a kontroll vizsgálaton az orvos az ízületi gyulladásra és fájdalmakra már nem írta fel az újabb gyógyszeradagot, mert a beszámolóm és a laboreredmények alapján úgy látta, hogy beindultak a szervezetem öngyógyító folyamatai. A korábbi, évek óta húzódó tünetek nagy mértékben csökkentek. A hetedik kezelés után eltűnt a derék és hátfájdalom is, a kilencedik kezelés után pedig búcsút inthettem az ízületi fájdalmaknak. Nem utolsósorban azt is elmondhatom, hogy a kezelések hatására lelkileg is jóval kiegyensúlyozottabbá és nyitottabbá váltam, ami az emberi kapcsolataimban is számos pozitív változást hozott. Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a csodálatos módszerre, és hosszú évek után újra jól érezhetem magamat a bőrömben!
Anikó, Budapest
elolvasom
Szeretettel várom hívását!
Bejelentkezés
+36.20.443.8822