Kiút a depresszióból
Télen jóval kevesebb napfény jut a szervezetünkbe, mint az év többi szakaszában, melynek következtében sokkal nehezebben kelünk reggelente, napközben pedig kimerültnek, lehangoltnak érezzük magunkat.
Az arra hajlamos embereknél ez akár a depresszióig is fajulhat, amikor már a munkánk és napi szintű tevékenységeink ellátása is problémát jelenthet.
A napfény hiány okozta téli depresszió meglepően gyakori szezonális betegség. Kutatások szerint a mi égövünkön a lakosság 10-15 százalékát, súlyosabban pedig 2-5 százalékát érinti.
Milyen tünetek utalnak arra, hogy téli depresszióban szenvedünk?
1. lehangoltak vagyunk
2. csak nehezen, vagy egyáltalán nem tudunk koncentrálni
3. nincs energiánk
4. nem kívánjuk a szexet
5. idegesek, ingerlékenyek vagyunk
6. a szokásosnál nagyobb az étvágyunk
7. tompán fájnak a végtagjaink
8. magunkba fordulunk, elzárkózunk a külvilágtól
Mit tehetünk ellene?
- A hideg ellenére is mozduljunk ki!
- Ha csak tehetjük, sétáljunk, mozogjunk a szabadban a friss levegőn, különösen, ha kisüt a nap.
- Ügyeljünk az étrendünkre, vigyünk be megfelelő mennyiségű vitamint és ásványi anyagot. Kutatások szerint a B6 és B12-vitaminnak, a folsavnak és az Omega 3 zsírsavaknak kiemelt szerepük van a depresszió megelőzésében, illetve kezelésében.
- És még egy kulcsfontosságú vitamin: Elegendő napfény nélkül a téli hónapokban igen kevés D-vitamint termel a szervezetünk, melynek hiánya bizonyítottan összefügg a depresszió kialakulásával!
Természetesen a craniosacralis terápia is segítséget tud nyújtani a fenti panaszok enyhítésében, megszüntetésében. Ha szívesen kipróbálná, forduljon hozzánk bizalommal!