Bejelentkezés
+36.20.443.8822
Cím
1126 Budapest,
Brassai Sámuel u. 4.
Az
egészséges
élet öröme.
Menü

Beleink fogságában

2019.05.30
Képzeljük el, hogy nem merünk utazni vagy programot csinálni, mert nem tudhatjuk mikor és hol tör ránk egy sürgető hasmenés. Hogy már a hasfogó gyógyszerek ellenére sem merjük elhagyni a lakást, mert félóránként rohannunk kell a mellékhelyiségbe. Hogy mindez még erős hasfájással, görcsökkel is párosul.

Annak, aki gyulladásos bélbetegségben szenved, mindez a fájdalmas valóság.  Gyakran azzal kell szembesülnie, hogy korábbi élete teljesen élhetetlenné válik.

A gyulladásos bélbetegségnek, vagy más néven IBD-nek (Inflammatory Bowel Disease) két típusa van:a bélrendszer krónikus gyulladásával járó Crohn-betegség, valamint a colitis ulcerosa, vagyis a fekélyes vastagbélgyulladás.

 

A colitis ulcerosa, ez a szépen hangzó név valójában egy igen kellemetlen betegséget, a fekélyes vastagbélgyulladást takarja.

A colitis ulcerosa - hasonlóan a Crohn-betegséghez - a belek gyulladását és kifekélyesedését okozza, és véres hasmenéssel, haspuffadással, hasi görcsökkel jár együtt

A betegség a végbelet szinte mindig érinti, de kihathat az egész vastagbélre, idővel a bél merev csővé válását és megrövidülését okozva.

Lehet csak a végbél szakasz érintett (proctitis), a gyulladás terjedhet a végbéltől a vastagbél baloldali szakaszáig  (baloldali colitis), de érintheti a teljes vastagbelet is (pancolitis)

 

A betegség pontos kiváltó oka nem ismeretes, de a leggyakoribb álláspont szerint a genetikai tényezők, az immunrendszer kóros működése, valamint az egészségtelen táplálkozás (finomított szénhidrátok, cukor, túl sok állati fehérje, kevés nyers zöldség stb.) állhat mögötte.

 

Tünetek

véres-nyákos hasmenés, naponta akár 10-20 alkalommal 
görcsös hasi fájdalom
sürgető székelési inger,
fáradtság, gyengeségérzés,
rossz közérzet,
súlyvesztés, súlycsökkenés,
az étvágy csökkenése

 

A beleket érintő tünetek mellett kialakulhatnak szájüregi fekélyek, bőrtünetek, ízületi fájdalmak, szem-és májproblémák. Az elégtelen felszívódás miatt hiánybetegségek is felléphetnek.

A betegségre jellemző, hogy a betegek többségénél nem okoz folyamatos tüneteket, hanem inaktív, és csak időről időre lángol fel. A kiújulás oka szintén ismeretlen, többnyire a stresszel, fertőzéssel vagy a nem megfelelő ételek fogyasztásával indokolják, ugyanakkor önmagában egyik sem válthatja ki a tüneteket.

 

A craniosacralis terápia a gyulladásos bélbetegségek kezelésében is sikeres lehet. Segít megtalálni és feloldani a betegséget kiváltó, szöveti szinten eltárolt lelki okot, megszabadít a sztessztől és a tünetektől, valamint erősíti a szervezet öngyógyító folyamatait.