Bejelentkezés
+36.20.443.8822
Cím
1126 Budapest,
Brassai Sámuel u. 4.
Az
egészséges
élet öröme.
Menü

Minden beteg felnőttben egy sérült gyermek lakik

2019.08.23
Ma már tudjuk, hogy a gyermekkorban elszenvedett traumákért felnőve komoly árat kell fizetnünk: az egészségünkkel.

Már két és fél évtizeddel ezelőtti kutatások is megállapították, hogy az olyan súlyos betegségek, mint a szívinfarktus, az elhízás, a depresszió, bizonyos rák típusok, valamint a gyermekkori traumák elszenvedése között egyértelmű összefüggés van.

 

A kutatásban részt vevő felnőttek egészségügyi állapotát összevetették azzal, hogy elszenvedtek-e gyermekként traumát, abúzust, lelki vagy fizikai bántalmazást.

A vizsgálat megdöbbentő eredménnyel zárult: minél többféle traumát és minél hosszabb időn át szenvedett el az érintett felnőtt, annál rosszabb volt az egészségi állapota.

 

A Michigan Egyetem egyik friss tanulmánya szerint még a fogaink felnőttkori elvesztése is a gyermekkorban megélt traumákban gyökerezik. Az 50 év feletti amerikai lakosság közel 20%-a ugyanis saját fogak nélkül él. Ezeknek az embereknek a nagy része korábban súlyos lelki-anyagi nélkülözésben élt, vagy különböző traumáknak volt folyamatosan kitéve.

A bántalmazott gyerekek pedig nagyobb eséllyel nyúlnak cigarettához, alkoholhoz, vagy fogyasztanak több cukrot, melyek a későbbi cukorbetegség és tüdőbetegségek kockázata mellett rossz orális egészséghez és a fogak elvesztéséhez vezetnek.

 

Lássuk, mik lehetnek ezek a gyermekkori traumák!

  • Fizikai vagy szexuális abúzus, illetve ezek látványa
  • Fizikai vagy érzelmi elhanyagolás
  • Érzelmi abúzus
  • Mentális problémával küzdő szülővel való együttélés
  • Függőségben szenvedő szülővel való együttélés
  • Szülő(k) halála
  • Válás
  • Szülő(k)től való hosszabb távollét

 

Miért hatnak ránk ezek a régi traumák még felnőttként is? 

Mindannyian ismerjük az akut stressz tüneteit: szapora szívverés, vérnyomás, lélegzet, megfeszült izmok, megnövekedett vércukor-és koleszterinszint stb.

De képzeljük el, mit okozhat a hosszan, akár évekig fennálló stressz a fejlődő gyermeki szervezetben és idegrendszerben?

Enyhébb esetben is gyenge immunrendszert, tanulási-és viselkedési problémákat, felnőve pedig a fent említett betegségeket.

 

A gyermekkori traumák fizikai és lelki hatásait feldolgozni és gyógyítani nem könnyű feladat; ugyanakkor mindenképp érdemes megpróbálni, hisz ha a teljes gyógyulás nem is érhető el, a jelentős javulás is sokat jelenthet életminőségünk szempontjából!

Sejtjeink mindenre emlékeznek és megőrzik a rossz emlékek lenyomatait. A craniosacralis terápia egyedi módszerével- a kötőszövetek kezelésén keresztül- képes feltérképezni és feloldani ezeket a traumákat, segítve az élmények feldolgozását és elengedését, visszaállítva szervezetünk egészségét.

Olvassa el a páciensek kezeléssel kapcsolatos tapasztalatait itt: páciens tapasztalatok